top of page
  • Writer's pictureTop Media

Yandex.Direct – vārti uz Krievijas tirgu

Updated: Mar 31, 2020

Yandex.Direct ir vienīgā digitālā mārketinga platforma, kas ļauj izvietot kontekstuālās teksta un baneru reklāmas Krievijas populārākajā interneta meklētājā Yandex Search un tūkstošos interneta lapu, kas ietilpst Yandex Advertising Network tīklā. Šo reklāmu auditorija ir vairāk nekā 150 miljoni krievvalodīgo Krievijā un citās NVS valstīs.


Iepazīstinām ar Yandex.Direct platformu


Yandex ir lielākā tehnoloģiju kompānija Krievijā, kas galvenokārt ir pazīstama ar savu interneta meklētāju. To bieži salīdzina ar Google, kas Krievijā cenšas palielināt savu auditorijas daļu, taču Yandex joprojām paliek līderis apmeklētības ziņā zemēs, kur interneta saturs tiek patērēts galvenokārt krievu valodā.


Lielākā daļa Yandex ieņēmumu, tāpat kā Google un citu interneta meklētāju ieņēmumi, nāk no konteksta reklāmām jeb Search Ads. Būtībā uzņēmumi maksā Yandex, lai ar tā palīdzību reklamētu savas preces vai pakalpojumus, izmantojot reklāmas pakalpojumu platformu Yandex.Direct. Ar šīs platformas palīdzību reklāmas tiek rādītas paredzētājās vietās par konkrētu summu. Līdzīgi kā Google – tiek maksāts par klikšķiem, kad lietotājs apmeklē reklāmdevēja mājaslapu.


Yandex ir arī sava analītikas sistēma Yandex.Metrica, kas ļauj izsekot lietotāju uzvedību mājaslapā un apmeklētāju plūsmas avotus, kā arī uzkaitīt konversijas un mērīt atdevi no Yandex reklāmām.

Yandex ecosystem diagram

Kāpēc uzņēmumi izvēlas Yandex.Direct?


Pirmkārt, Yandex.Direct piedāvā iespēju atlasīt auditoriju pēc vairākiem rādītājiem un lietotāju interesēm, izmantojot tādu reklāmu formātus kā, piemēram, teksta reklāmas, statiskos vai dinamiskos banerus. Otrkārt, Yandex reklāmas tiek rādītas ne tikai meklēšanas rezultātos, bet arī visā Yandex tīklā, piemēram, mājaslapās, mobilajās vai Smart TV aplikācijās vai video. Treškārt, ir pieejami dažādi PPC modeļa risinājumi ar dažādām budžeta pielāgošanas iespējām katrai reklāmas kampaņai.


Kāds labums Latvijas uzņēmējiem no Yandex.Direct?

Viena no lielākajām un būtiskākajām Yandex reklāmu priekšrocībām ir iespēja uzņēmumiem atrast klientus un sadarbības partnerus Krievijas un NVS tirgos, tādā veidā veicinot eksporta izaugsmi. Ja arī jūsu uzņēmumam ir aktuāls preču vai pakalpojumu eksports uz šiem tirgiem, aicinām sazināties ar Top Media, lai vienotos par konsultāciju.


89 views

Recent Posts

See All
bottom of page