top of page
  • Writer's pictureTop Media

Kas ir Yandex?

Updated: Mar 23, 2020

Par tādiem tehnoloģiju kompāniju gigantiem kā Amazon vai Facebook mēs dzirdam katru dienu. Google ir kļuvis gandrīz vai par sinonīmu vārdu savienojumam “meklēšana internetā”. Varētu rasties priekšstats, ka šīm un vēl dažām citām kompānijām kā Yahoo vai Bing ir absolūta “vara” industrijā. Tomēr tā nav - Yandex tam ir spilgts piemērs.


Krievijā dibinātā kompānija Yandex galvenokārt tā ir pazīstama kā Krievijā populārākā meklētājprogramma, taču Yandex ievieš jauninājumus ne tikai meklēšanas algoritmu, bet arī mākslīgā intelekta, analītikas, tīmekļa izstrādes un citās jomās.

kas ir yandex

Krievijas populārākās meklētājprogrammas Yandex mājas lapa


Lielākā daļa Yandex ieņēmumu, tāpat kā Google un citu meklētājprogrammu ieņēmumi, nāk no konteksta reklāmām jeb Search Ads. Būtībā uzņēmumi maksā Yandex, lai ar tā palīdzību reklamētu savas preces vai pakalpojumus, izmantojot meklētājprogrammas platformu. Tāpat kā Google, arī Yandex atradīsiet simtiem rezultātu jūsu konkrētajam meklēšanas vienumam.


Lai gan lielākā daļa rezultātu ir balstīti uz atbilstību, daži no tiem ir maksas reklāmas rezultāts. Šeit lielākās grūtības ir līdzsvarot reklāmdevēju vajadzības ar meklēšanas algoritmu, lai gala lietotājs iegūtu vislabāko iespējamo rezultātu.


Yandex strādā tā, lai sniegtu atbilstošus meklēšanas rezultātus, nodrošinot pozitīvu pieredzi tiem, kuri izmanto šo meklētājprogrammu. Šajā īsajā ceļvedī jūs izlasīsiet dažus būtiskus faktus par Yandex vēsturi un inovācijām, kas padara Yandex par kaut ko vairāk nekā tikai meklētājprogrammu.


Daži fakti par Yandex:

1. Kopš dibināšanas brīža 1997. gadā Yandex ir strādājis pie tā, lai sniegtu interneta lietotājiem atbilstošus un noderīgus meklēšanas rezultātus, vienlaikus izmantojot dažādus augsto tehnoloģiju algoritmus.

2. Lai gan Yandex joprojām ir meklētājprogrammu līderis, tāpat kā citi līdzīgi uzņēmumi, tas piedāvā plašu citu produktu un pakalpojumu klāstu.

3. Kopš 2011. gada Yandex ir publiski reģistrēts NASDAQ (ASV reģistrēta fondu birža, kas visā pasaulē elektroniski tirgo vērtspapīrus), un tas joprojām ir populārs variants tiem, kuri vēlas ieguldīt augošos un rentablos tehnoloģiju uzņēmumos.

4. Šobrīd Yandex ir lielākais tehnoloģiju uzņēmums Krievijā, kam pieder vairāk nekā 50% no meklētājprogrammu tirgus daļas šajā valstī.

5. Saskaņā ar jaunāko statistiku Yandex vietne ir ceturtā populārāka vietne Krievijā.

yandex

Yandex biznesam


Vairāk nekā meklētājprogramma

Yandex ir tehnoloģiju kompānija, kas pazīstama ar savu pakalpojumu klāstu, kas ietver meklētājprogrammu, mākslīgo intelektu un analītiku. Šeit apskatīsim trīs interesantākos Yandex platformas pakalpojumus, kas palīdz uzņēmumiem efektīvāk sasniegt savus mērķus.


Kartes API

Yandex piedāvā plašu atrašanās vietas datu klāstu. Kartes API (lietojumprogrammas saskarne) ļauj programmām un aplikācijām izmantot precīzus atrašanās vietas datus dažādiem pielietojumiem. Daudziem izstrādātājiem piekļuve šiem atrašanās vietas datiem ir būtiska, lai izveidotu pilnībā funkcionējošu lietotni vai pakalpojumu.


Datu bāzes pārvaldība ClickHouse

Yandex piedāvā datu pārvaldības sistēmas uzņēmumiem, kas strādā ar lielu informācijas apjomu. ClickHouse ļauj ātri izsekot un organizēt lielus datu apjomus, kas palīdz uzņēmumiem pieņemt labākus biznesa lēmumus un sekot svarīgiem rādītājiem.


Yandex CatBoost

Viens no populārākajiem uzņēmuma pakalpojumiem CatBoost ir ļoti tehnisks algoritms, ko izmanto lielu datu apjomu prognozēšanai, lai uzņēmumi varētu pieņemt efektīvākus lēmumus. CatBoost var sarindot uzdevumus, kā arī sniegt ieteikumus, pamatojoties uz sniegtajiem datiem. Šis pakalpojums ir īpaši pieprasīts izstrādātāju vidū.

Šie un daudzi citi pakalpojumi izceļ Yandex konkurentu vidū – uzņēmums iegulda mākslīgajā intelektā un inovāciju attīstībā, lai palīdzētu uzlabot visas savu pakalpojumu iespējas.

Mūsu aģentūra izmanto Yandex piedāvātās meklētājprogrammas reklāmas iespējas, lai piedāvātu saviem klientiem ekskluzīvas iespējas iekarot Krievijas tirgu.


Ja Jūs vēlaties efektīvi izmantot Yandex reklāmas iespējas,  sazinieties ar mūsu komandu un kopīgiem spēkiem atradīsim Jums atbilstošākos risinājumus.

86 views
bottom of page