top of page
  • Writer's pictureTop Media

10 video satura idejas 1. daļa

Updated: Dec 20, 2020

Vai Tu tikai tagad uzsāc sava uzņēmuma video mārketinga kampaņu? Vai Tev nepieciešama palīdzība, lai nāktu klajā ar efektīvām video satura idejām, kas patiks Tava uzņēmuma klientiem un sekotājiem? Mēs Tev piedāvāsim dažas noderīgas video satura idejas, kas palīdzēs uzsākt un īstenot video mārketinga stratēģiju. Aiziet!


Ideja #1 - Produktu atsauksmes


Iespējams, Tavs uzņēmums saņem daudz rakstisku atsauksmju par kādu produktu vai pakalpojumu, bet tās iespējams arī uzfilmēt! Viens no ieteikumiem, ir, piemēram, sadarbība ar influenceriem – vai vēl labāk – ar mikro influenceriem (sākot ar 1000 sekotājiem), jo tieši viņiem ir lielāka auditorijas iesaiste un konversiju skaits, pateicoties ciešām attiecībām ar savu lojālo auditoriju.


Atrodi kādu Tava uzņēmuma nozares mikro influenceri, ar kuru kopīgi veidot video saturu, piemēram, kāda produkta vai pakalpojuma atsauksmi, lietošanas procesu utt. Tas palīdzēs gan Taviem, gan šī influencera sekotājiem pieņemt lēmumu par labu pirkuma veikšanai. Viens liels pluss šādai sadarbībai – daudzi blogeri sadarbības uzsākšanas posmā kā samaksu pieprasa reklamēto preci vai pakalpojumu.Ideja #2 - Kā tas top


Tu vari izveidot nelielus video klipus, kur parādīsi, kā top Tava produkcija vai kā izpaužas kāds no pakalpojuma veidiem. Cilvēkiem vienmēr būs interesanti pavērot produkta tapšanas gaitu. Tas var palielināt uzticamības līmeni zīmolam un produktam.


Laba ziņa ir tāda, ka šis ieteikums palīdzēs arī mazā biznesa īpašniekiem, jo nepieprasa milzu ieguldījumus. Īstenībā izveidot kvalitatīvu un profesionālu video var arī ar labu viedtālruni, sekojot dažiem ieteikumiem:

  1. izmanto daudz gaismas;

  2. izmanto “tīru” fonu;

  3. piešķir prioritāti izteiksmīgam, skaidram audio;

  4. filmē no dažādiem skatupunktiem;

  5. izvēlies labu video rediģēšanas programmu.

Vairāk noderīgu padomu, kā izveidot profesionālu video, atradīsi šeit, vai zemāk noskaties apkopojošo video!


Ideja #3 - Parādi savu uzņēmumu


Nav noslēpums, ka šobrīd ļoti svarīga ir personiska attieksme un komunikācija ar klientu. Pateicoties sociālajiem tīkliem, to ir ļoti viegli īstenot. Lai palielinātu uzticamības līmeni zīmolam un izveidotu “tuvākas” attiecības ar potenciālajiem klientiem, ir ieteicams veidot tā sauktos behind the scenes video klipus. Iespējams, Taviem klientiem būs interesanti paskatīties ekskursiju pa biroju, produkta demonstrācijas, tiešsaistes J&A (Jautājumi un Atbildes).


Iesakām pavadīt kādu stundu vai divas ar pierakstu lapu, izveidojot nelielu “prāta vētru” ar idejām. Kas būtu tās lietas, ko Tavi klienti uzskata par vajadzīgām, noderīgām vai vienkārši jautrām? Ģenerē idejas, kamēr roka nogurs rakstīt! Tad ķeries klāt pie labāko ideju īstenošanas.


Bonusa ieteikums: Ja šādu video filmēšanas laikā Tev ir gadījušies kādi komiski momenti (kāds no darbiniekiem sācis smieties vai negaidīti nokrīt kāds priekšmets utt.), nesteidzies tos dzēst ārā. Izveido atsevišķu video “Kā mēs to filmējām”, kur sakompilē visus jautros brīžus ar kādu jautru dziesmiņu. Ja tas pārāk nekompromitē Tavu uzņēmumu, dalies ar šādu video sociālajos tīklos – Tavi klienti noteikti novērtēs humoristisku pieeju! Tādā veidā parādīsi, ka Tavs uzņēmums ir “dzīvs” un ka tajā strādā reāli cilvēki – tas ir solis ceļā uz auditorijas lojalitāti.


Ideja #4 - Parādi savus darbiniekus


Turpinot ideju par uzņēmuma aizkulišu parādīšanu auditorijai, video satura eksperti iesaka arī veidot atsevišķus video ar darbiniekiem. Cilvēki vēlas uzzināt par personībām, kuras veido zīmolu, tikpat ļoti, kā par pašu uzņēmumu vai produktu. Piemēram, Tava komanda varētu koplietot saturu par uzņēmuma biznesa plāniem, atklājumiem vai īpašām kampaņām. Tas piešķirs personiskāku attieksmi uzņēmuma komunikācijai, kas savukārt palielinās arī sekotāju skaitu un auditorijas lojalitāti.


Protams, šeit lielākās grūtības sagādās šādu cilvēku atrašana un piesaistīšana, jo, iespējams, ne visi vēlēsies filmēties, un tas ir tikai normāli. Tomēr neatmet šai idejai ar roku! Painteresējies, vai uzņēmumā strādā kādi atraktīvi cilvēki/jaunieši, kuri būs gatavi “parādīt savu seju” un īstenot kādu foršu ideju.


Ideja #5 - Intervijas


Viena no šobrīd karstākajām tendencēm YouTube ir interviju žanrs. Iespējams, Tu arī skaties kādus blogerus, kuri intervē sabiedrībā pazīstamus cilvēkus. Kāpēc gan neizmantot šo tendenci arī savā video mārketinga stratēģijā? Sniedz saviem sekotājiem/klientiem ne tikai izklaidi, bet arī vērtīgu informāciju – uzfilmē dažādu Tava uzņēmuma vai industrijas ekspertu intervijas. Tas ir lielisks veids, kā apspriest nozīmīgas tēmas un celt savu vērtību potenciālo pircēju acīs. Iespējams, ir vērts izmēģināt?

Ja vēlies profesionālu pieeju digitālā mārketinga stratēģijas izveidē savam zīmolam, sazinies ar mums un uzzini, ko varam piedāvāt Tava uzņēmuma attīstībai digitālajā vidē!

329 views

Recent Posts

See All

Comentarios


bottom of page